Blog
iSinWheel czy Xiaomi – którą hulajnogę elektryczną wybrać?
Ceny i dostępność przytoczone w tekście dotyczą daty wskazanej przy zestawieniu. Aktualną ofertę sprawdzisz na stronach produktów.
Przed wyborem trasy
Sam limit 20 km/h nie potwierdza zgodności pojazdu z przepisami. Hulajnoga elektryczna w rozumieniu polskiego prawa nie ma siedzenia ani pedałów; trzeba też sprawdzić warunki techniczne, w tym masę własną do 30 kg. Nie należy zakładać, że każdy model terenowy lub z siedziskiem może jeździć po drogach publicznych. Sprawdź aktualne zasady jazdy.
Najważniejsze w skrócie
- Xiaomi to dobry wybór na krótkie, płaskie trasy w mieście. Model Electric Scooter 5 ma silnik 350 W i kosztuje około 1699 zł.
- iSinWheel daje więcej mocy za podobne pieniądze. Już najtańsza S-Nova ma 500 W, a modele od 2049 zł mają dwa hamulce tarczowe.
- Osobom ważącym ponad 120 kg polecamy iSinWheel D1, D1 Plus albo GT4 z dopuszczalnym obciążeniem 150 kg.
- Hulajnóg Xiaomi nie mamy w ofercie. Sprzedajemy iSinWheel, więc piszemy otwarcie, gdzie każda marka wypada lepiej.
Pytanie „iSinWheel czy Xiaomi” słyszymy od klientów regularnie, zwykle od osób, które znają Xiaomi z telefonów, a o iSinWheel przeczytały dopiero w opiniach. Odpowiedź zależy od trasy, wagi użytkownika i budżetu. Poniżej porównujemy obie marki na konkretnych modelach: Xiaomi Electric Scooter 5 i 5 Pro kontra sześć hulajnóg iSinWheel, które mamy w magazynie.

Czym różnią się iSinWheel i Xiaomi? Tabela porównawcza
Najkrócej: Xiaomi stawia na lekkość i znaną markę, iSinWheel na moc i większe baterie w tej samej cenie. W tabeli poniżej zestawiamy dwa modele Xiaomi z trzema najczęściej kupowanymi u nas hulajnogami iSinWheel. Pojemność baterii w Wh liczymy jako napięcie razy pojemność w Ah, bo tylko tak da się uczciwie porównać modele o różnym napięciu.
| Model | Silnik | Bateria | Zasięg (producent) | Obciążenie | Hamulce | Cena |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xiaomi Electric Scooter 5 | 350 W | 477 Wh | do 60 km | 120 kg | według specyfikacji producenta | ok. 1699 zł (x-kom) |
| Xiaomi Electric Scooter 5 Pro | 400 W, 1000 W szczytowo | 477 Wh | do 60 km | 120 kg | według specyfikacji producenta | sprawdź u producenta |
| iSinWheel S-Nova | 500 W, 600 W szczytowo | 281 Wh (36 V 7,8 Ah) | do 31 km | 120 kg | tylna tarcza | 1849 zł |
| iSinWheel S-Nova Pro | 600 W, 1000 W szczytowo | 624 Wh (48 V 13 Ah) | do 61 km | 120 kg | dwie tarcze | 2149 zł |
| iSinWheel D1 Plus | 1200 W szczytowo | 720 Wh (48 V 15 Ah) | do 60 km | 150 kg | dwie tarcze | 2249 zł |
Ceny iSinWheel pochodzą z naszego sklepu (13.10.2026). Aktualne promocje i warunki kodów sprawdzisz na karcie produktu. Porównaj wszystkie modele w sklepie.
Porównanie krok po kroku
Moc silnika i podjazdy
Na podjazdach wygrywa iSinWheel. Xiaomi Electric Scooter 5 ma 350 W mocy nominalnej, a najtańsza S-Nova 500 W. Różnicę czuć na wiaduktach i przy wyjeździe z garażu podziemnego, szczególnie gdy użytkownik waży 90 kg i więcej. Model 5 Pro ma 1000 W mocy szczytowej, ale nominalnie 400 W. D1 i D1 Plus osiągają 1200 W szczytowo, a GT4 ma dwa silniki. Więcej o tym, kiedy moc ma znaczenie, piszemy w artykule hulajnoga 350 W czy 500 W.
Bateria i realny zasięg
Przy tej samej cenie większą baterię dostajesz w iSinWheel. Xiaomi 5 i 5 Pro mają po 477 Wh. S-Nova Pro za 2149 zł ma 624 Wh, a D1 Plus za 2249 zł ma 720 Wh. Zasięg z katalogu podaje każdy producent dla lekkiego kierowcy i płaskiej trasy, więc w praktyce warto odjąć od niego około 30%. Zimą bateria litowo-jonowa traci pojemność u obu marek tak samo, bo to fizyka ogniw, a nie kwestia logo.
Hamulce i bezpieczeństwo
W iSinWheel od D1 wzwyż masz dwa hamulce tarczowe, a w GT4 hydrauliczne (podobnie w iScooter IX8, który też mamy w ofercie). To ważne, bo cięższa hulajnoga z mocniejszym silnikiem potrzebuje krótszej drogi hamowania. Jedyny model iSinWheel z jedną tarczą to S-Nova. Wszystkie nasze modele mają klasę szczelności IPX4, czyli znoszą chlapanie z kałuży, ale nie jazdę w ulewie ani mycie wężem.
Waga, składanie i przechowywanie
Tu przewagę ma Xiaomi. Hulajnogi Xiaomi są projektowane jako lekkie pojazdy miejskie, które łatwo wnieść do tramwaju. Najlżejsza iSinWheel, S-Nova, waży 22,3 kg, a GT4 już 33,4 kg. Jeśli codziennie wnosisz hulajnogę na trzecie piętro bez windy, każdy kilogram ma znaczenie. Przy przechowywaniu w garażu czy piwnicy waga przestaje grać rolę.
Opinie, serwis i części
Xiaomi jest szeroko dostępne w Polsce, więc dętki, opony i akcesoria łatwo kupić w wielu sklepach. Hulajnogi iSinWheel, które sprzedajemy, obsługuje serwis X FUTURE w Wolicy. Zgłoszenie robisz przez nas, a my organizujemy odbiór. iSinWheel opinie w polskim internecie są mniej liczne niż recenzje Xiaomi, bo marka weszła na rynek później. Klienci, którzy pytają nas po zakupie, najczęściej chwalą zapas mocy, a narzekają na wagę cięższych modeli.
Koła, opony i amortyzacja
Na polskich chodnikach i ścieżkach z kostki liczy się średnica koła. Xiaomi Electric Scooter 5 ma 10-calowe opony bezdętkowe, które rzadziej łapią gumę, ale trudniej je naprawić samemu. W iSinWheel S-Nova są 8,5-calowe opony pompowane, w serii D 10-calowe, a w GT4 12-calowe. Większe koło łagodniej przejeżdża przez krawężnik i studzienkę, co czujesz w kolanach już po kilku kilometrach. Model 5 Pro według producenta ma podwójną amortyzację. Jeśli Twoja trasa prowadzi po starej kostce brukowej, wybierz model z kołami 10 cali lub większymi, niezależnie od marki.
Wyświetlacz, światła i aplikacja
Obie marki mają wyświetlacz z prędkością i stanem baterii oraz przednie i tylne oświetlenie. Xiaomi tradycyjnie mocno rozwija aplikację mobilną, w której zmienia się tryby jazdy i sprawdza statystyki. Przy iSinWheel funkcje aplikacji różnią się w zależności od modelu, dlatego przed zakupem sprawdź opis konkretnej hulajnogi na stronie produktu. W praktyce nasi klienci rzadko wybierają hulajnogę ze względu na aplikację. Częściej decyduje to, czy światło przednie dobrze oświetla drogę po zmroku. Jeśli jeździsz jesienią i zimą po 17:00, rozważ dodatkową lampkę na kierownicę, bo fabryczne oświetlenie w obu markach służy głównie do bycia widocznym.
Ile kosztuje zakup i utrzymanie? iSinWheel vs Xiaomi w liczbach
Cena zakupu to tylko część kosztów. Hulajnoga iSinWheel vs Xiaomi wypada w porównaniu kosztów inaczej niż w porównaniu specyfikacji, dlatego rozpisujemy oba elementy osobno.
Zakup. Xiaomi Electric Scooter 5 kosztuje w polskich sklepach około 1699 zł. Za tę kwotę w iSinWheel nie kupisz niczego, bo najtańsza S-Nova kosztuje 1849 zł (1799 zł z kodem EP-HULAJ-50). Różnica 150 zł daje wyższą moc nominalną, ale mniejszą baterię. Realna konkurencja dla Xiaomi 5 to S-Nova Pro za 2149 zł, która ma o około 30% większą baterię i dwie tarcze hamulcowe.
Ładowanie. Pełne naładowanie baterii 720 Wh to mniej więcej 0,8 kWh z gniazdka, licząc straty ładowarki. Przy obecnych cenach prądu to kilkadziesiąt groszy za ładowanie. Koszt prądu jest więc pomijalny w obu markach i nie warto brać go pod uwagę przy wyborze.
Eksploatacja. Najczęściej wymienia się opony, dętki i klocki hamulcowe. Opony pompowane w iSinWheel naprawisz jak w rowerze, wymieniając dętkę. Opony bezdętkowe w Xiaomi rzadziej łapią gumę, ale po przebiciu ich wymiana jest trudniejsza i zwykle wymaga wizyty w serwisie. Hamulce tarczowe zużywają się wolniej niż bębnowe i łatwiej je wyregulować.
Bateria. Akumulator traci pojemność z czasem u obu marek. Żeby go oszczędzać, nie zostawiaj hulajnogi rozładowanej na zimę i przechowuj ją w temperaturze pokojowej. Przed sezonem zimowym naładuj baterię do około 50-70% i doładowuj raz na miesiąc.
Scenariusze użycia: który model do czego
Poniżej trzy sytuacje, z którymi klienci przychodzą do nas najczęściej. Każda pokazuje problem, funkcję, która go rozwiązuje, i efekt.
- Dojazd 5 km po płaskim mieście, hulajnoga w biurze pod biurkiem. Problem: trzeba ją nosić i składać kilka razy dziennie. Funkcja: lekka rama i szybkie składanie. Efekt: Xiaomi Electric Scooter 5 albo iSinWheel S-Nova sprawdzą się podobnie, Xiaomi będzie wygodniejsze w noszeniu.
- Trasa 15 km z podjazdami, użytkownik 100 kg. Problem: słaby silnik zwalnia pod górę, a bateria szybko się kończy. Funkcja: 1200 W szczytowo i bateria 720 Wh. Efekt: iSinWheel D1 Plus pokona trasę w obie strony na jednym ładowaniu.
- Dłuższe dojazdy i wygoda. Problem: stanie przez 40 minut męczy. Funkcja: siedzisko i bateria 960 Wh. Efekt: iSinWheel D2 Plus za 2649 zł, model, którego w ofercie Xiaomi nie znajdziesz.
Wybierz Xiaomi, jeśli… / wybierz iSinWheel, jeśli…
Xiaomi wybierz, gdy liczy się niska waga, znana marka i trasa po płaskim terenie do 10-15 km w jedną stronę. Model 5 to rozsądny wybór do 1700 zł dla osoby do 80-90 kg.
iSinWheel wybierz, gdy ważysz ponad 90 kg, masz podjazdy na trasie, potrzebujesz zasięgu powyżej 40 km albo chcesz siedzisko. Za 2049-2249 zł dostajesz dwa hamulce tarczowe i baterię większą niż w Xiaomi. Najpopularniejsze u nas modele to S-Nova Pro i D1 Plus.
Xiaomi Electric Scooter 5 czy 5 Pro: porównanie wersji
Jeśli skłaniasz się ku Xiaomi, wybór sprowadza się zwykle do modelu 5 albo 5 Pro. Oba mają według specyfikacji producenta baterię 477 Wh, zasięg do 60 km i obciążenie do 120 kg. Różnią się silnikiem i zawieszeniem. Wersja 5 ma 350 W, wersja 5 Pro 400 W nominalnie i 1000 W szczytowo oraz podwójną amortyzację. Dla osoby do 80 kg jeżdżącej po płaskim mieście podstawowa piątka w zupełności wystarczy. Wersja Pro ma sens przy podjazdach i gorszej nawierzchni.
Oficjalnej polskiej ceny modelu 5 Pro nie udało nam się potwierdzić, dlatego nie podajemy jej w tabeli. Przed zakupem sprawdź aktualną ofertę u producenta. Jeśli cena wersji Pro przekroczy 2200 zł, w tym samym budżecie warto zestawić ją z iSinWheel D1 Plus, który ma większą baterię (720 Wh) i obciążenie do 150 kg.
Dla kogo która marka? Dobór według profilu
Najprościej wybrać hulajnogę elektryczną, odpowiadając na trzy pytania: ile ważysz, jak długa jest trasa i czy po drodze są podjazdy. Na tej podstawie przypisujemy klientów do jednej z grup.
- Do 80 kg, trasa do 10 km, płasko. Obie marki się sprawdzą. Xiaomi Electric Scooter 5 wygra wagą, iSinWheel S-Nova mocą nominalną.
- 80-110 kg, trasa 10-20 km, umiarkowane wzniesienia. Lepiej wypadnie iSinWheel S-Nova Pro albo D1. Większa bateria zostawia zapas na zimę.
- Powyżej 110 kg. Wybierz model z obciążeniem 150 kg: iSinWheel D1, D1 Plus albo GT4. W ofercie Xiaomi z serii 5 limit wynosi 120 kg.
- Trasa powyżej 25 km w jedną stronę. Szukaj baterii od 900 Wh. U nas to D2 Plus (960 Wh) i GT4 (936 Wh).
Masz wątpliwości, który model pasuje do Twojej trasy? Napisz do nas przez formularz kontaktowy, podaj wagę i długość dojazdu, a doradzimy konkretną hulajnogę. Zobacz hulajnogi elektryczne w sklepie.
Najczęstsze błędy przy porównywaniu marek
- Porównywanie mocy szczytowej z nominalną. 1000 W szczytowo w Xiaomi 5 Pro to nie to samo co 1000 W nominalnie w iSinWheel D2.
- Wiara w zasięg z katalogu. Obie marki podają wynik w idealnych warunkach, a zimą i pod górę realny zasięg spada.
- Ignorowanie dopuszczalnego obciążenia. Przekroczenie 120 kg przyspiesza zużycie ramy i hamulców.
- Pomijanie przepisów. Sam limit 20 km/h nie potwierdza zgodności pojazdu z przepisami. Hulajnoga elektryczna w rozumieniu polskiego prawa nie ma siedzenia ani pedałów; trzeba też sprawdzić warunki techniczne, w tym masę własną do 30 kg. Nie należy zakładać, że każdy model terenowy lub z siedziskiem może jeździć po drogach publicznych.
Polecane modele iSinWheel z naszego sklepu
| Model | Dla kogo | Cena | Link |
|---|---|---|---|
| iSinWheel S-Nova | krótkie trasy, najniższy budżet | 1849 zł | Sprawdź cenę |
| iSinWheel S-Nova Pro | najlepszy stosunek zasięgu do ceny | 2149 zł | Sprawdź cenę |
| iSinWheel D1 Plus | użytkownicy do 150 kg, podjazdy | 2249 zł | Sprawdź cenę |
| iSinWheel D2 Plus | długie dojazdy z siedziskiem | 2649 zł | Sprawdź cenę |
Nasz werdykt w sporze iSinWheel czy Xiaomi jest prosty. Xiaomi wybierz do lekkiej jazdy po płaskim mieście, gdy hulajnogę często nosisz. iSinWheel wybierz, gdy potrzebujesz mocy, zasięgu powyżej 40 km, obciążenia 150 kg albo siedziska. W przedziale 2000-2300 zł iSinWheel daje więcej sprzętu za te same pieniądze, a przy zakupie u nas masz 14 dni na zwrot i serwis gwarancyjny załatwiany przez jeden kontakt. Każdą hulajnogę możesz zamówić z dostawą kurierem pod drzwi.
Jeśli dopiero zaczynasz wybór, przeczytaj nasz poradnik, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, albo zobacz Jak wybrać hulajnogę elektryczną.
Więcej w poradniku: Hulajnogi elektryczne.
Więcej odpowiedzi
Najczęściej zadawane pytania
Czy hulajnogi iSinWheel są dobre?
Tak, w swojej cenie oferują dużo mocy i duże baterie. Już za 2149 zł S-Nova Pro ma silnik 600 W, baterię 624 Wh i dwa hamulce tarczowe, czego w tej cenie nie daje większość konkurencji. Słabszą stroną jest waga: modele z serii D ważą 26-30 kg, więc nie każdemu będzie wygodnie nosić je po schodach. Marka jest w Polsce mniej znana niż Xiaomi, dlatego opinii w sieci jest mniej. Z naszych rozmów z klientami wynika, że najczęściej chwalą zapas mocy na podjazdach i realny zasięg, a jako minus wskazują masę. Gwarancję i naprawy obsługuje serwis X FUTURE w Wolicy, a zgłoszenie robisz przez nasz sklep.
Która marka ma lepszy serwis i dostępność części w Polsce?
Xiaomi ma szerszą dostępność części, a iSinWheel kupiony u nas ma jasną ścieżkę serwisową. Hulajnogi Xiaomi sprzedaje w Polsce wiele sklepów, więc dętki, opony, klocki hamulcowe i ładowarki znajdziesz bez trudu. W przypadku iSinWheel części kupuje się rzadziej w sklepach stacjonarnych, ale naprawy gwarancyjne obsługuje serwis X FUTURE w Wolicy pod Warszawą. Usterkę zgłaszasz przez ElectroPrime, a my organizujemy odbiór kurierem, więc nie musisz sam szukać punktu. Jeśli zależy Ci na tym, żeby drobne części kupić od ręki w najbliższym sklepie, przewagę ma Xiaomi. Jeśli wolisz jeden kontakt w sprawie gwarancji, wygodniejszy będzie zakup iSinWheel w naszym sklepie.
Czym różni się zasięg iSinWheel i Xiaomi w praktyce?
Realny zasięg zależy głównie od pojemności baterii w Wh, a nie od marki. Xiaomi Electric Scooter 5 ma 477 Wh i katalogowo do 60 km. iSinWheel S-Nova Pro ma 624 Wh, D1 Plus 720 Wh, a D2 Plus 960 Wh. Przy kierowcy ważącym 80 kg, jeździe w mieście i temperaturze około 15°C realny zasięg to zwykle około 60-70% wartości z katalogu. Zimą spada jeszcze bardziej, bo ogniwa litowo-jonowe gorzej oddają energię w chłodzie. Dlatego, jeśli Twoja trasa w obie strony ma ponad 30 km, wybierz model z baterią powyżej 600 Wh. W naszej ofercie to S-Nova Pro i wszystkie modele z serii D.
Która hulajnoga lepiej radzi sobie z podjazdami?
Na podjazdach lepiej wypadają hulajnogi iSinWheel z serii D i GT4. Xiaomi Electric Scooter 5 ma 350 W mocy nominalnej, co wystarcza na łagodne wzniesienia przy lekkim kierowcy. Przy wadze powyżej 90 kg i stromym wiadukcie hulajnoga wyraźnie zwalnia. iSinWheel D1 i D1 Plus mają 1200 W mocy szczytowej, a GT4 dwa silniki o łącznej mocy 2400 W, więc podjazd pokonują bez wyraźnej utraty prędkości. Pamiętaj, że prędkość maksymalna jest i tak ograniczona do 20 km/h przepisami, więc większa moc daje przede wszystkim lepsze przyspieszenie i stałą prędkość pod górę, a nie szybszą jazdę.
Czy obie marki spełniają polskie przepisy?
Sam limit 20 km/h nie potwierdza zgodności pojazdu z przepisami. Hulajnoga elektryczna w rozumieniu polskiego prawa nie ma siedzenia ani pedałów; trzeba też sprawdzić warunki techniczne, w tym masę własną do 30 kg. Nie należy zakładać, że każdy model terenowy lub z siedziskiem może jeździć po drogach publicznych. Wiek i bezpieczeństwo W Polsce minimalny wiek do jazdy hulajnogą elektryczną wynosi 13 lat. Przed ukończeniem 18 lat potrzebna jest karta rowerowa albo odpowiednie prawo jazdy. Dzieci poniżej 13 lat mogą korzystać z hulajnogi wyłącznie w strefie zamieszkania pod opieką dorosłego. Kask jest obowiązkowy dla kierujących poniżej 16 lat, a starszym użytkownikom jest zalecany. Ministerstwo Infrastruktury: wiek i kaski ; warunki techniczne pojazdów .
Zakup i odstąpienie od umowy
Przy zakupie na odległość konsument ma co do zasady 14 dni od otrzymania towaru na złożenie oświadczenia o odstąpieniu, a następnie 14 dni na odesłanie rzeczy. Korzystanie wykraczające poza sprawdzenie charakteru, cech i działania może skutkować odpowiedzialnością za zmniejszenie wartości. Istnieją ustawowe wyjątki, m.in. dla zapieczętowanych towarów, których po otwarciu nie można zwrócić ze względów higienicznych. Sprawdź regulamin sklepu i wyjaśnienia UOKiK.